Mapa serwisu Dodaj do ulubionych Facebook Twitter YouTube

KOŁO NAUKOWE METEOROLOGICZNO-OCEANOGRAFICZNEGO
(KOŁO NAUKOWE METOC)


Głównym celem działalności Koła Naukowego METOC jest poszerzanie i popularyzacja wiedzy meteorologicznej i oceanograficznej wśród studentów Akademii Marynarki Wojennej im. Bohaterów Westerplatte.

Misją Koła Naukowego METOC jest zwiększenie zainteresowania studentów problematyką meteorologiczno-oceanograficzną w aspekcie wpływu na bezpieczeństwo żeglugi i realizacji działalności człowieka na morzu.

Wizją działalności Koła jest stworzenie warunków studenckiej aktywności i podstaw pracy naukowej w obszarach meteorologii i oceanografii oraz organizacja i udział w studenckich konferencjach naukowych.

Studenckie Koła Naukowe Meteorologiczno-Oceanograficzne METOC rozpoczęło działalność 9 marca 2015 roku. Koło funkcjonuje w oparciu o laboratorium meteorologiczno-oceanograficzne (s. 105/7). Opiekunem naukowym koła jest kadm. w st. spocz. dr inż. Czesław DYRCZ
Wszystkich chętnych zapraszamy.
Podróże studyjne - zobacz i dowiedz się to co my !

1. Wizyta studyjna w Morskim Oddziale Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej.


Nasze spotkania:

21 kwietnia 2015 roku - „ZMIANY KLIMATU A NAWIGACJA NA WODACH ARKTYCZNYCH”

12 maja 2015 roku
- „JAK WYKORZYSTAĆ METEOROLOGIĘ LOTNICZĄ NA MORZU?”

09 grudnia 2015 roku - „ZNACZENIE METEOROLOGII DLA ŻEGLUGI. WYBRANE WYPADKI MORSKIE ZAISTNIAŁE W ZŁYCH WARUNKACH HYDROMETEOROLOGICZNYCH W ROKU 2015” - WYKŁAD W KOLE NAUKOWYM METOC
09 marca 2016 roku - „Meteorologiczno-oceanograficzne aspekty klęski Wielkiej Armady u wybrzeży Wielkiej Brytanii w 1588 roku”
13 kwietnia 2016 roku - „Wpływ warunków hydrometeorologicznych na przebieg wojny o Falklandy w 1982 roku”
04 maja 2016 roku - Operacja Overlord


Członkowie studenckiego koła naukowego METOC zaprezentowali w dniu 8 listopada 2016 r. mobilną stację hydrometeorologiczną podczas XX Międzynarodowej Konferencji Nawigacyjnej NavSup 2016 „Rola nawigacji w zabezpieczeniu działalności ludzkiej na morzu”.


Zniszczenia w AOS po przejściu frontu 11.08.2017 r.

drukuj
Wszelkie prawa zastrzeżone 2022 Akademia Marynarki Wojennej, Wykonanie: IQ.pl